ההיסטוריה של הגלידה – אלפי שנים של קינוחים קפואים !

ICE-CREAM-HISTORY

התשוקה של בני האדם למעדנים קפואים קיימת כבר אלפי שנים. כבר לפני קרוב ל-5,000 שנים התחילו במקומות שונים באסיה לאכול קרח כתוש מעורבב עם תבלינים. לפני כ-2,000 שנים, בתקופת הרומאים, נהגו באיטליה לאכול קרח שמצאו בהרים גבוהים, לאחר שריסקו אותו וערבבו עם דבש ותוספות מתוקות אחרות. יש תיאור בספרות מאותה תקופה של הקיסר נירון הנהנה ממיצי פירות אקזוטיים ואף יינות מתוקים שעורבבו עם שלג הרים. במאה ה -13 הביא מרקו פולו לאיטליה את הטעמים של המעדנים קפואים שצרכו באותה תקופה במזרח אסיה.

בתקופת הרנסנס החלה להתפתח המסורת המפוארת של הגלידה האיטלקית. בסביבות שנת 1,500 לספירה משפחת מדיצ'י העשירה והמפורסמת מהעיר פירנצה שבאיטליה יזמה תחרות גדולה של הקינוחים הקפואים הטעימים ביותר. איכר מקומי חובב בישול הכין של תערובת של קרח כתוש עם מיץ פירות, המזכירה בטעמה גלידת סורבה. אותו איכר, שזכה במקום הראשון, עשה רושם חזק כל כך על המשפחה, עד שהטילו עליו להכין את הקינוחים בחתונה של ביתם קתרינה דה מדיצ'י עם מלך צרפת, תוך שהעדיפו אותו על השפים הצרפתיים המפורסמים של התקופה. כמה עשרות שנים מאוחר יותר, השפים של אותה משפחת מדיצ'י הכינו קינוח קפוא על בסיס שמנת לארוחה שערכו עבור מלך ספרד שביקר אצלם. זו נחשבת הפעם הראשונה בה הוגשה גלידה כפי שאנו מכירים אותה כיום. לאחר מכן התפשטה הגלידה במהירות כקינוח הפופולארי ביותר בקרב מי שיכלו להרשות אותה ברחבי אירופה ומשם דילגה עם המהגרים לאמריקה ולשאר ארצות העולם החדש.

המומחיות של האיטלקים בייצור גלידה משובחת המשיכה להתפתח עם השנים, תוך פיתוח מכונות מתוחכמות, שנחשבות כיום למובילות בעולם בייצור גלידה. חברת אייס רויאל מייצגת בישראל את חברת ICE SYSTEMS STAFF, יצרנית מכונות הגלידה האיטלקית (גלידה קשה) המובילה. צור קשר עימנו כדי ללמוד עוד.

מעניין אתכם לקרוא על ההיסטוריה של הגלידה האמריקאית? הקליקו על: מכונות גלידה אמריקאית / יוגורט ותגלו מדוע הגלידה הרכה קיבלה את השם המיוחד שלה !

© כל הזכויות שמורות 2015, אייס רויאל טכנולוגיות